Якимівський ліцей
Оратівська громада, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
01 Жовтня 2023 р

9 листопада – День української писемності та мови

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України №1241/97 від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.
За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця – послідовника Кирила і Мефодія. Вважається , що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови.
Цього дня, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. 
Учні та вчителі нашої школи підготували та провели загальношкільну лінійку «Рідна мова – краю батьківського пісня». Учні 5-11 класів випустили тематичні стіннівки до Дня Української писемності та мови. Працівники школи, учні та всі бажаючі мали змогу приєднатися до написання всеукраїнського диктанту єдності.

Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові.
А найголовнішою його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття. Це найдорожчий скарб, переданий українцям сотнями й сотнями попередніх поколінь, виплеканий у давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *