Міжнародний день освіти з питань мінної небезпеки та допомоги у діяльності, пов'язаній із розмінуванням.
4 квітня у світі відзначають Міжнародний день освіти з питань мінної небезпеки та допомоги у діяльності, пов'язаній із розмінуванням.
В 2005 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй на підтвердження своєї стурбованості стосовно значних гуманітарних проблем пов’язаних з наявністю мін і вибухонебезпечних залишків війни, які мають серйозні і довготривалі соціально-економічні наслідки для населення багатьох країн, було прийнято резолюцію про допомогу в діяльності пов’язаної з розмінуванням.
Одним із важливих рішень зазначеної резолюції — офіційне проголошення 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності пов’язаної з розмінуванням.
Основною метою якого є зменшення загроз які становлять міни та вибухонебезпечні залишки війни для безпеки, здоров’я та життя місцевого цивільного населення а також персоналу який приймає участь в програмах та операціях по наданню гуманітарної допомоги, підтримці миру та відновлення.
Для нашої держави це питання надзвичайно і щоденно актуальне, оскільки внаслідок триваючої російської агресії близько 16 тисяч квадратних кілометрів нашої землі в Луганській та Донецькій областях несуть небезпеку для населення. Жахливими наслідками цього факту є втрати як серед цивільного населення так і військовослужбовців. Міни не відрізняють військового від цивільного, чоловіка зі зброєю від дитини або молодої жінки.
Це потребує особливої уваги з боку суспільства на наявну мінну загрозу.
Міністерство оборони України не залишається в стороні від цієї проблеми та на сьогодні спільно з іншими міністерствами та відомствами виконує заходи щодо імплементації Закону України «Про протимінну діяльність» з метою створення ефективної системи протимінної діяльності в державі.