Якимівський ліцей
Оратівська громада, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
01 Жовтня 2023 р

День безпечного Інтернету

       8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
         Цей день проводиться з метою залучення до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до ввічливого спілкування онлайн задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
         Отримання інформації онлайн – вже не далека фантазія, а реальність. І це стало можливим завдяки Інтернету. Крім того, що в Інтернеті можна знайти будь-яку інформацію, мережа значно розширює коло спілкування. 
З можливістю спілкування за допомогою Інтернет світ став не таким неосяжним  І це стало можливим завдяки соцмережам та іншим подібним сайтам.
         Спілкування у чаті, в соцмережах та на деяких інших сайтах окрім розширення кола знайомств може приховувати і суттєву небезпеку для дитини.

      Флешмоб до Дня безпеки в Інтернеті проводився у рамках співпраці Googlе Україна та Міністерства освіти та науки України 8 лютого 2022 року.

Практичні поради батькам щодо блокування шкідливого для дитини контенту

       Якщо батьки прагнуть захистити дитину від негативного впливу інформації в мережі Інтернет, особливо від шкідливого контенту, вони можуть:
- обмежити контент та час користування дитиною Інтернетом за допомогою технічних засобів. Наприклад, браузер Google Chrome, зокрема, пропонує розширення Adult Blocker, – веб-фільтр, який обмежує доступ дітей і підлітків до певних сайтів. Крім того, існують спеціальні програми для батьківського контролю ("ChildWebGuardianPro", "Teentor", "КіберМама" тощо), пошукові системи, розроблені спеціально для дитини ("Kiddle", "Safe Search Kids") та браузери ("Дитячим браузером", "Safe Browser for Education with Parental Controls and Porn Blocking");
- у випадку виявлення шкідливого контенту звернутися до служби підтримки відповідної соціальної мережі чи адміністратора сайту;
- у випадку виявлення шкідливого контенту, який заборонений законодавством України негайно звернутися до Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

           

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *