Якимівський ліцей
Оратівська громада, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
24 Червня 2024 р

Загальнодержавний проєкт "Місце шани та вдячності"

 

З перших днів  російсько-української війни українці стали на захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Захисники і Захисниці щоденно проявляють неабиякий героїзм у боротьбі з ворогом. Без сумніву, що  у боях із підрозділами російської регулярної армії та підконтрольних їм бойовиків постало якісно нове українське військо, що відіграє значну роль в українському суспільстві.

Саме тому Захисники і Захисниці України мають стати новими героями для кожного з нас, а особливо для дітей та молоді, а знання про них та їх участь у боротьбі за Україну мають бути основою для утвердження української громадянської ідентичності.

Враховуючи вищевикладене, Міністерство у справах ветеранів України ініціює впровадження у закладах освіти загальнодержавного проєкту “Місце шани та вдячності”, присвяченому Захисникам і Захисницям України.

Метою якого є утвердження української громадянської ідентичності шляхом формування, збереження історичної пам'яті про події російсько-української війни та популяризація героїчного образу Захисників та Захисниць України.

Реалізація даного проєкту сприятиме формуванню сталих знань про героїчну боротьбу Українського народу за утвердження та збереження суверенітету власної держави, ідеалів національної гідності, свободи, народної єдності, а також підвищенню рівня громадянської свідомості молоді, формуванню почуття гордості за свою країну та готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України на героїчному прикладі Захисників та Захисниць України.                                          

24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна війна Росії проти України. Того лютневого ранку на світ з’явилася нова нація. Нація, яка не втекла, не здалася та не злякалася. З перших днів російсько-української війни українці стали на захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Російські війська обстрілювали та знищували об’єкти інфраструктури, проводили масовані обстріли житлових районів українських міст та сіл, які тимчасово зайняли.

Захисники і Захисниці щоденно проявляють небачений героїзм і неймовірну звитягу у боротьбі з ворогом. У кривавих боях народжуються нові герої, люди, які сьогодні творять історію своїми вчинками, віддаючи своє життя за вільну, єдину, незалежну країну.

Сьогодні Україна ефективно стримує російський збройний напад завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному та інформаційному фронтах. Ми боротимемося до звільнення від окупанта останнього сантиметра української землі, доки вся Україна не пофарбується в синьо-жовті кольори. Хто міг передбачити, що справжній героїзм світу покажуть не на сторінках книг чи кінотеатрів, а в новинах про боротьбу українців за свободу та незалежність своєї Батьківщини.

Неможливо говорити про героїзм і не згадати насамперед захисників Маріуполя, які тримали оборону в облозі протягом 86 днів. Лише після майже тримісячної оборони бійці Азову отримали наказ зберегти життя особового складу, після чого їх евакуювали. Наразі герої України знаходяться у полоні, а операція з їх визволення ще триває.

У перші дні повномасштабної війни у мережі почали з’являтися перші повідомлення про неймовірного пілота, який збивав десятки ворожих літаків. Виявилося, що Привид Києва – це збірний образ пілотів 40-ї бригади Тактичної авіації Повітряних Сил.

Основні військові перемоги за 6 місяців, за якими стоїть неймовірний героїзм наших захисників та захисниць:

- Деокупація Київщини та Чернігівщини;

- Затоплення крейсера «Москва»;

- Удари  по Антонівському мосту;

- Звільнення о. Зміїний;

- Удар по авіабазі в Криму;

- Далі буде…                 

Героями війни є всі наші військові. Ці ангели боронять українську землю та наше з вами життя. Ми вкотре згадуємо жінок на війні, які нещадно нищать окупанта, лікарів, які тримають оборону на своєму фронті.

Коли ворог прийшов на поріг нашого дому, справжні патріоти стали на захист своєї Батьківщини. Але, на жаль, багато з них поклали на жертовний вівтар війни своє життя.

…Герої не вмирають, герої поміж нас,

Вони нас захищають, коли приходить час.

Герої не вмирають, вони завжди живуть,

У себе я питаю, чого так рано йдуть…

На прикладі їхніх героїчних вчинків будуть виховуватися багато поколінь українців – відважних, гордих, сміливих, вільних і щасливих мешканців незалежної країни.

Щира подяка нашим Захисникам та Захисницям, мужнім чоловікам та відважним жінкам, що встали на захист нашої Батьківщини! Ви – надійна опора держави. Затишок наших будинків і спокій близьких у Ваших надійних руках. Спасибі Вам за те, що ризикуєте своїм життям заради миру та цілісності нашої держави, за те, що Ви - наш надійний тил.  

Ми неодмінно здобудемо Перемогу над лютим ворогом, захищаючи нашу волю, незалежність та свободу всі разом!

Велика подяка Захисникам України, які нині виборюють наше право жити в європейській, вільній та самостійній державі. Міць Збройних Сил є запорукою існування держави, вільного життя кожного з нас.

Від щирого серця бажаємо всім вам міцного здоров’я, мирного ясного неба та віри у славне майбутнє нашої рідної України! Нехай сили ваші міцнішають, а віра у Перемогу ніколи не покине Ваше хоробре серце. Сильного Вам вольового характеру, спритності та стійкості.

Ви – наша гордість,

                    Ви – наші герої!

                                        Чекаємо Вас живими та неушкодженими!

                                                                                                  Слава Україні!!!  Героям Слава!!!

 

         

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *